Yeni Yıl İndirimi TÜM HİZMETLERDE %15 İNDİRİM İndirim Kodu: YENI23

Aşağıdaki maddeler Hostriva.net’in Hizmet ve Kullanım Sözleşmesini içermektedir. Lütfen dikkatlice okuyunuz. Tüketicinin mesafeli sözleşmeyi onayladığı takdirde ödeme yükümlüğü doğacaktır.

Secriva Yazılım ve Bilişim Hizmetleri'nin markası olan Hostriva.net (Bundan sonra Hostriva diye anılacaktır.) hizmet alarak bu sözleşmede geçen maddelerin hepsini kabul etmiş sayılacaksınız. Maddelerdeki şartları okumamanızdan veya okuduğunuz halde bu maddeler çerçevesinde davranmamanızdan oluşabilecek her türlü maddi ve de manevi zararınızdan Hostriva ve Hostriva ekibinin yetkisi doğrultusundaki hiçbir kişi ve kurumun cezai ve hukuku sorumluluğu bulunmamaktadır. Hostriva, bu sözleşmeyi tek taraflı olarak güncelleme ve değiştirme hakkına sahiptir.

Hostriva’dan hizmet almadan önce bu sözleşmedeki uyarı ve beyanları okumuş olduğunuz ve kabul etmiş olduğunuz tarafımızca kabul edilecektir. Bu husustaki herhangi bir anlaşmazlık, iddia ve talep olduğu taktirde’ hostriva.net’ sayfasında yazılı olarak bulunan bu maddelerin ve Hostriva’ya ait diğer tüm kayıtlı belgelerin tek ve gerçek münhasır olarak sunulacağı Hostriva tarafından beyan edilir ve ‘hostriva.net’ adresinden hizmet alan kişi(ler)/kurum(lar) tarafından kabul ve taahhüt edilir.

 

1-) SORUMLULUKLAR

1.1 –Siteye üyelik esnasında verilecek bilgiler doğrultusunda işlemler yapılacağı için tarafımıza şahsa ait bilgiler eksiksiz ve doğru olarak verilmelidir.

1.2 –Hostriva müşterinin talep ettiği hizmeti, siparişin kabulü ve daha sonrasında Hostriva tarafına tahsilat işlemi gerçekleştirildikten sonra sağlayacaktır.

1.3 –Hizmet alınan ürünün ödeme şekli, KDV tutarı sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirlenerek aylık ödemeye göre ödenmesi gereken ücretler Hostriva tarafından bildirilecektir.

1.4 –Hostriva siparişin kabulü sonrası gerekli işlemleri gerçekleştirecek, siparişin içeriğini ilgilendiren bilgileri alıcıya ileterek hizmeti başlatacaktır. Hizmete ait bilgilerin korunması ile ilgili sorumluluklar müşteriye aittir. Bu konuda oluşabilecek maddi ve de manevi zarar Hostriva sorumluluğunda değildir.

1.5 –Müşteri aldığı hizmet dahilinde Hostriva tarafından aldığı uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri almış olduğu hizmette kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri üçüncü kişilere ücretli veya ücretsiz ya da sınırlı veya sınırsız bir şekilde dağıtma veya satma hakkına sahip değildir zira müşteriye sağlanan hizmet müşterinin şahsına yöneliktir.

1.6 –Müşteri almış olduğu her türlü hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul eder.

1.7 –Müşteri, Hostriva’dan almış olduğu hizmet dahilinde erişim hakkı bulunmayan programlara ve dosyaya erişmemeye, eriştiği taktirde de bundan doğacak her türlü maddi ve de manevi bir zararı sonrasında buna bağlı oluşabilecek tazminat yükümlülüğünü kabul ve taahhüt eder.

1.8 –Müşteri, Hostriva’dan aldığı hizmet içerisindeki verilerin kullanımından kendisi sorumludur. Bu verilerin saklama ve yedekleme yükümlülükleri müşteriye aittir ve söz konusu sorumluluğuna aykırı davranışlarından doğabilecek her türlü maddi ve manevi zarardan müşteri sorumludur. Hostriva bu hususta hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir zira müşterinin söz konusu veri kullanımına ve verileri saklama yedekleme yükümlülüğüne aykırı davranması halinde meydana gelecek zararın Hostriva ile ilgisi bulunmayacaktır. Verilerin yedeklenmesi sözleşme maddelerinde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

1.9 –Müşteri, internet ortamında ya da başka platformlarda Hostriva’yı karalama veya abartılı şekilde eleştirdiği takdirde hesap ve tüm hizmetleri iptal edilecek Hostriva adına doğacak olan zararlara karşı Hostriva hukuki yollara başvuracaktır. Hostriva bu hususta hiçbir sorumluluğu kabul etmeyecektir zira bu husus tüketiciyle müzakere edilmiş ve sözleşmeye müzakere sonucu dahil edilmiş kabul edilecektir.

1.10 –Müşteri, sözleşmenin maddelerine aykırı davranarak sorumluluklarını yerine getirmediği takdirde Hostriva müşterinin sunucusuna erişim sağlayıp dosyalarını inceleme hakkına sahiptir. 

1.11 –Hostriva’dan kaynaklanmayan hiçbir yazılımsal sorundan firma sorumlu tutulamaz. Sunucu hizmetleri ‘unmanaged’ olarak sağlanmaktadır, tüm sorumluluk müşteriye aittir.

1.12 –Paylaşımlı sunucularda (Webhosting hizmetlerinde) her müşteri en fazla %25 CPU kullanım hakkına sahiptir. Belirlenmiş limit dışında işlem yapan websiteler uyarılır ve uyarıya rağmen belirlenmiş bulunan limit aşımına devam edilirse hizmet askıya alınır. Bu sebeple doğabilecek her türlü zarar kaleminden Hostriva sorumlu olmayacaktır.

1.13 – ‘Webhosting’ hizmetleri, web sitelerinin dosyalarının barındırılmasını kapsamaktadır. ‘Webhosting’ hizmeti alanı, veri depolama ( örn. rar, exe, mp3 vb.) ve/veya alanı amacıyla kullanılamaz.


2-) SÜRE

2.1 –Müşteri, almak istediği hizmetin ödemesini yaptıktan sonraki 48 saat içerisinde hizmeti teslim alacaktır. Müşteri, 48 saat içerisinde ödemesini yaptığı hizmeti teslim alamazsa ve talep ederse ödemesini iade alabilir. İlgili yasal düzenlemelerde belirtilen yasal süresi içerisinde sözleşmeden cayma hakkına sahip bulunmaktadır. Bunun dışında müşterinin iade hakkı yoktur.


3-) ÜCRETLENDİRME

3.1 –Alınan hizmetlerin karşılığında ödenecek ücret sipariş esnasında belirtilen (KDV hariç) birim fiyatı kadardır. KDV hesaplanarak birim fiyatına ilave edilir sonrasında müşteriye onaylatılmak suretiyle ödemenin gerçekleşmesi sağlanır.

3.2 –Hostriva ileriye dönük olarak önceden haber vermek suretiyle ücretler ve tarifeler üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Müşteri oluşabilecek tüm bu değişiklikleri kabul etmesi halinde sözleşmeye bu koşullar altında devam edilecektir. Aksi halde ilgili yasal düzenlemelerde belirtilmiş vaziyette bulunan süre içerisinde müşteri cayma hakkını kullanabilecektir.

3.3 –Müşteri, aldığı hizmetin yazılım hizmetlerinden paketinin kullanımının son gününe kadar faydalanma hakkına sahiptir. Yazılım hizmetlerinin tüm hakları Hostriva'ya aittir, kopyalanamaz herhangi bir şekilde paylaşılamaz. Bu hususta meydana gelebilecek zararlardan müşteri sorumludur.

3.4 –Hostriva hizmeti alan müşterilere belirtilen yazılım hizmetlerini ücretsiz sunmaktadır. Belirtilen yazılım hizmetleri dışındaki tüm yazılım hizmetleri vergiler dahilinde ücretlendirilmektedir.

3.5–Sanal sunucu hizmetleri alımı dışındaki yazılım hizmetleri vergiler dahilinde ücretlendirilmektedir. 


4-) ASKIYA ALMA

4.1 –Müşteri, ödeme tarihinde ödeme yapmadığı ya da ödemeyi 1 günden fazla geciktirdiğinde 1.günün sonunda aldığı hizmet önce beklemeye alınır, ödemenin gerçekleştirilmedi 2.gün iptal edilir. Bu hususta oluşabilecek zarardan Hostriva sorumlu değildir.

 4.2 –Hizmet alınan sunucular içerisinde telif haklarını hiçe sayan ve T.C yasalarına aykırı içerik bulundurmak kesinlikle yasaktır. Buna bağlı olarak;’ ddos, dos, hack crack, wares, adult, bruteforce’ ve her türlü telif hakkı içeren dosyayı sunucuda bulundurmak kesinlikle yasaktır. Telif haklarına ve mevcut yasal düzenlemelere aykırılık halinde doğabilecek hukuki sorumluluk müşteriye aittir. 

4.3 –Hizmet alınan sunucular üzerinden her türlü saldırı çıkışı yapılması kesinlikle yasaktır, Hostriva bu durumu tespit ettiğinde müşteriyi bilgilendirmek suretiyle hizmeti durdurma veya iptal etme hakkına sahiptir.

4.4 –Hizmet alınan sunucuda diğer müşterileri olumsuz etkileyecek, aşırı internet kullanımı yapacak şekilde kullanmak ya da ‘up/down’ yapmak yasaktır. Hostriva bu durumu tespit ettiğinde müşteriyi bilgilendirmek suretiyle hizmeti durdurma veya iptal etme hakkına sahiptir.

4.5 –Belirlenmiş paylaşımlı sunucu limiti dışında işlem yapan ‘websiteler’ uyarılır ve limit dışında işlem yapmaya devam eden müşterilerin hizmetleri askıya alınır. Bu sebeple doğabilecek her türlü zarardan Hostriva sorumlu değildir.

 

5-) FESİH

5.1 –Müşteri, sözleşme maddelerine aykırı davrandığında ve sorumluluklarını yerine getirmediğinde, verdiği bilgilerin doğru olmadığı tespit edildiğinde, hizmeti askıya alma süresinin 2 günden fazla olması durumunda müşteriye bildirmek suretiyle Hostriva sözleşmeyi tek taraflı fesih etme hakkına sahiptir. Bu durumlar sonucunda fesih edilen sözleşme sonrasında müşteri hiçbir hak talep edemeyecektir.

5.2 –Müşteri hiçbir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden önce yazılı olarak tarafımıza ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir. Kanunda belirtilen süreler geçtikten sonra müşteri sözleşmeyi feshedemez.

 

6-) İLETİŞİM

6.1 –Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgâh olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir. Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İşbu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır. Tebligata ilişkin iş ve işlemlerde 3185 sayılı Tebligat Kanunu hükümleri uygulanacaktır.

 

7-) İADE KOŞULLARI

7.1 –Hostriva teknik arıza dışındaki iade talepleri işleme almayacaktır.

7.2 –Hostriva yapılan iade taleplerini inceler ve eğer şartlara uygun ise Kanunda belirtilen süreler KDV (%18) ve havale /eft ücretlerini keserek iadeyi gerçekleştirmektedir.

7.3 –Hostriva yapılan kampanyalarda kampanyayı değiştirme, durdurma ve fiyat değiştirme hakkına sahiptir.

7.4 –Maddelerde yer alan ve iade yapılmasında sakınca görülmeyen bir ürün olsa dahi kampanyalı hiçbir üründe kesinlikle iade yapılmamaktadır.

7.5 –Müşterinin, sistem üzerine yüklediği kredi ya da uzatmak maksadıyla yaptığı ileri dönem ödemeleri (ay-yıl) için yaptığı iade talepleri işleme alınmayacaktır.

7.6-Yazılım hizmetlerinde kurulum sonrası iade kabul edilmemektedir. Kanunda belirtilen süreler ve düzenlemeler saklıdır.

8-) ARIZA

8.1 –Her ne kadar uygun ortam sağlanırsa sağlansın sunucularda teknik olarak arıza yapma ihtimali bulunmaktadır ve bu durumum hayatın olağan akışına uygun olması nedeniyle teknik servis tarafından arıza giderilinceye kadar doğacak zararlardan Hostriva sorumlu olmayacaktır.

8.2 –Sunucu hizmetlerindeki IP değişikliklerinden dolayı sunucuların kapanmasından Hostriva sorumlu değildir. Bu durumda sunucular en az 3 en fazla 5 iş günü içinde aktif hale gelecektir.

8.3 –Sunucu yedek parçaları temin süresinden doğacak zararlardan Hostriva sorumlu değildir.

8.4 –Bütün yedeklemeler ve yedeklemeye yönelik işlemler müşteriye aittir, disk arızası gibi durumlarda verileriniz silinirse Hostriva sorumlu tutulamaz.

 

9-) BİLGİLERİN KULLANILMASI

9.1 –Tarafınızdan alınan bilgiler (TC Kimlik Numarası, Telefon Numarası, Adres Bilgileri, E-mail Adresi) fatura kesmek ve gerektiğinde yasal mercilerle paylaşmak için kullanılacaktır. Bu işlemler dışında asla üçüncü şahıslarla paylaşılması mümkün değildir, her türlü kişisel veriniz KVKK kapsamında tarafımızca himaye edilecektir.

9.2 – Alınan koruma tedbirlerine rağmen sitenin ‘hacklenmesi ‘sonucu bilgilerin dağıtılmasında Hostriva‘nın hiçbir hukuki ve cezai mesuliyeti bulunmamaktadır.

9.3 –Hostriva gerekli durumlarda müşteriye haber vermeksizin yasal mercilerle müşteri bilgilerini paylaşma hakkına sahiptir. KVKK diğer tüm yasal düzenlemeler saklıdır.

 

10-) YASAL DÜZENLEME

10.1 – İşbu sözleşmede düzenlenmeyen hallerde Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’unu ilgili düzenlemelerine, Türk Borçlar Kanunu’nun ilgili maddelerine ve de ilgili diğer mevzuat hükümleri geçerli olacaktır.

 

Son düzenleme tarihi: 6 Ekim 2022
Saat: 09:12